Grafik zajęć

Regularne zajęcia pracy z ciałem i emocjami to coś, bez czego w mojej ocenie Klub Terapii Integratywnej nie mógłby istnieć.
Świadome oddychanie czy przeżywanie emocji w wyzwalającym napięcia ruchu, umiejętność rozluźniania zestresowanego ciała w tańcu czy poprzez automasaż to formy, które integrują nasze ciało z umysłem i duchem.

Trenujemy w kameralnych grupach, by zapewnić Tobie komfortowe warunki do doświadczania Siebie.

nasze zajęcia trwają od 1,5 godziny

spotykamy się w sali warsztatowej Mocnej Emocji przy ul. Sudeckiej 110 we Wrocławiu

Karnet MocnaEmocja upoważnia do korzystania z wszystkich zajęć z wyłączeniem Tańca Kobiecego oraz Integratywnej Psychoterapii Grupowej.

jednorazową nieobecność na zajęciach można odrobić w kolejnym miesiącu

Integratywna Psychoterapia Grupowa

Pogłębiony proces terapeutyczny prowadzony w formie 3 – godzinnych spotkań  4 razy w miesiącu.

4 spotkania – 800zł

– kontakt i zgłoszenia pod adresem mailowym – emilia.soloniuk@gmail.com

Ze względu na kameralność miejsca na zajęcia obowiązują zapisy

kliknij w GRAFIKU

Zapisz się

i dołącz do Klubu Mocnej Emocji

Medytacja w ruchu Osho

Ta forma medytacji w ruchu stanowi ujście dla napięć i tłumionych emocji, oraz dodaje energii.

Składa się z pięciu etapów. W jej pierwszych fazach wyrzucamy z siebie napięcie, pozwalając na rozpuszczenie się blokad w ciele i umyśle. Dynamiczne części medytacji ożywiają przepływ energii w ciele. W połączeniu z kolejnymi spokojniejszymi fazami neutralizują negatywne emocje i uspokajają umysł.

Zdaniem Osho dzisiejsze życie w pędzie i nadmiar bodźców, które nieustannie rejestrujemy w ciele, uniemożliwia nam medytowanie siedząc w błogim spokoju.

Najpierw musimy pozbyć się nadmiaru emocji żyjących w naszym ciele, a w tym właśnie pomóc nam ma intensywny sposób medytacji.

Można je wykonywać samemu, ale jeszcze większej mocy nabiera w grupie. Mimo tego, podobnie jak pozostałe medytacje, jest ona indywidualnym doświadczeniem, więc dobrze jest pozostać obojętnym na innych ludzi i pozostawić oczy zamknięte (można posłużyć się opaską).

Na zajęciach Medytacji w ruchu Osho doświadczysz różnych jej wersji, do zapoznania z którymi serdecznie Cię zapraszam.

Wskazane są: pusty żołądek i luźne, wygodne ubranie:)

Zajęcia prowadzi Karina Wargacka

Oddech intuicyjny

Oddech intuicyjny to zajęcia dla każdego, kto chce zacząć żyć w większej lekkości, połączeniu i zgodzie ze sobą. Podczas spotkań będziesz odkrywać wyjątkowe właściwości własnego oddechu, oraz

-pełniej poczujesz własne ciało, emocje i pozwolisz im płynąć,
-nauczysz się wspierać siebie w trudnych sytuacjach życiowych: przytłoczenie, przebodźcowanie, zmęczenie, silne reakcje emocjonalne (lęk, złość, smutek i in.)
-wyciszysz umysł i skoncentrujesz się na chwili obecnej,
-poczujesz rozluźnienie i przypływ energii,
-skontaktujesz się z własnymi potrzebami oraz intuicją, łatwiej będzie Tobie podążać za sobą w życiu,
-poczujesz autentyczną/ego siebie.

Podczas spotkań korzystamy głównie z oddechu integrującego (naturalnego oddechu, któremu pozwalamy się prowadzić). Doświadczamy też innych technik oddechowych, ćwiczeń uważności, ruchu intuicyjnego, ćwiczeń rozwojowych.

Zajęcia prowadzi Julia Jurczykowska.

Link do wydarzenia na Fb – https://fb.me/e/RoA4LN3Q

Taniec kobiecy

To cykl zajęć, podczas których nauczysz się kilku podstawowych tanecznych kroków, które w rytm pachnących latem dźwięków radośnie poruszą twoim ciałem

Bachata, Salsa, Cha cha… to style taneczne uczące nas miękkości ruchu, który uruchamia przepływ energii między innymi w przeciążonej i napiętej miednicy.

Taniec wzmacnia i rozluźnia, wyzwala emocje i rozwija świadomość ruchową, co przybliża nas do pełnego czucia własnego ciała.

Nie brakuje tu dobrej zabawy, swobody i wzmacniającej energii radości.

Do tańca zaprasza Monika Węgrzyn.

Link do wydarzenia na Fb – https://fb.me/e/43uVw2qZ0

Fitness Emocji – psychoterapia przez ciało i ruch

To autorski program pracy z ciałem i emocjami będący połączeniem wielu ćwiczeń i technik terapeutycznej pracy z ciałem przez ruch prowadzonych w rytmie wspierających dany proces rytmów.

Inspiracją dla tej formy są ćwiczenia A. Lowena, Movement Medicine, trening funkcjonalny, fitness, ruch intuicyjny, Technika uwalniania Hawkinsa, tre, medytacja dynamiczna , oddech, ćwiczenia nurtu Gestalt, psychodrama i inne praktykowane przeze mnie formy uwalniającego ruchu.

Celem tego emocjonalnego fitnessu jest uwolnienie napięć powstających w naszym ciele za sprawą zablokowanych uczuć i niewyrażonych emocji.

Trenujemy czucie własnego ciała, wyrażanie emocji w zgodzie z ich naturą, budujemy świadomość na temat wpływu naszych emocjonalnych konfliktów na zdrowie.

Fitness Emocji to zajęcia okraszone sporą dawką edukacji z zakresu Psychobiologii, która tłumaczy wpływ schematów i przekonań, historii życia i emocji z nimi związanych na nasze ciało.

Zajęcia składają się z dwóch bloków – rozluźniającego, bardziej dynamicznego i wprowadzającego ciało w kolejny etap.

Podczas tej części psychoterapeuta dobiera ćwiczenia i formy pracy z ciałem i emocjami odpowiadające zapotrzebowaniu grupy.

Kończymy wyciszeniem, medytacją, uwolnieniem, refleksją…

Na FITNESS EMOCJI zapraszam Cię osobiście 🙂

Emilia Sołoniuk.

Link do wydarzenia na Fb – https://fb.me/e/1I59246Wu

Odpoczynek w ruchu

Obrazem, który najpełniej oddaje ideę zajęć, jest membrana.

Aby membrana pełniła właściwą jej funkcję niesienia wibracji, a zatem ruchu i informacji, musi być jednocześnie odpowiednio napięta i rozluźniona. Nadmierne jej rozciągnięcie będzie powodować jej podatność na uszkodzenia, wręcz zerwanie. Jeżeli natomiast membrana jest zbyt wiotka, zbyt miękka, wtedy nie będzie w stanie przyjąć siły i przekazać jej dalej. Tak też widzę ludzkie ciało. Jako nieskończoność membran, których rozpiętość jest stale negocjowana, adaptująca się do otoczenia i sytuacji. 

Zajęcia 'Odpoczynek w ruchu’ są okazją do praktyki tego dostrajania się. Do siebie samej/samgo, do siebie nawzajem, do grawitacji, do otoczenia. Będziemy zagłębiać się w to, jak redukować wysiłek w trakcie ruchu, jak łączyć rozluźnienie i wysiłek, jak poruszać się lepiej i bardziej wydajnie. Wszystko to w odcięciu od zamykających paradygmatów powagi i dążenia do doskonałości, na korzyść czerpania radości z działania i podążania za własną ciekawością. Zajęcia w głównej mierze inspirowane są Metodą Ilana Leva, pochodzącą z Izraela formą pracy z ciałem, która wykorzystuje bezwysiłkowy i niesystematyczny ruch, a także głos i wyobraźnię do reedukowania oraz usprawniania ludzkiego organizm.  

Na zajęcia zaprasza Tomasz Pomersbach.

link do wydarzenia na Fb – https://fb.me/e/1ejNFmfzT