To autorski program pracy z ciałem i emocjami będący połączeniem wielu ćwiczeń i technik terapeutycznej pracy z ciałem przez ruch prowadzonych w rytmie wspierających dany proces rytmów.

Inspiracją dla tej formy są ćwiczenia A. Lowena, Movement Medicine, trening funkcjonalny, fitness, ruch intuicyjny, Technika uwalniania Hawkinsa, tre, medytacja dynamiczna , oddech, ćwiczenia nurtu Gestalt, psychodrama i inne praktykowane przeze mnie formy uwalniającego ruchu.

Celem tego emocjonalnego fitnessu jest uwolnienie napięć powstających w naszym ciele za sprawą zablokowanych uczuć i niewyrażonych emocji.

Trenujemy czucie własnego ciała, wyrażanie emocji w zgodzie z ich naturą, budujemy świadomość na temat wpływu naszych emocjonalnych konfliktów na zdrowie.

Fitness Emocji to zajęcia okraszone sporą dawką edukacji z zakresu Psychobiologii, która tłumaczy wpływ schematów i przekonań, historii życia i emocji z nimi związanych na nasze ciało.

Zajęcia składają się z dwóch bloków – rozluźniającego, bardziej dynamicznego i wprowadzającego ciało w kolejny etap.

Podczas tej części psychoterapeuta dobiera ćwiczenia i formy pracy z ciałem i emocjami odpowiadające zapotrzebowaniu grupy.

Kończymy wyciszeniem, medytacją, uwolnieniem, refleksją…

Na FITNESS EMOCJI zapraszam Cię osobiście 🙂

Emilia Sołoniuk.

Link do wydarzenia na Fb – https://fb.me/e/1I59246Wu