Choreoterapia to inaczej terapia tańcem zaliczana jest do nurtu artterapii. Polega na wykorzystaniu ruchów w rytm muzyki do procesu emocjonalnej, fizycznej i społecznej integracji. Jej charakterystyczną zasadą jest to, że uczestnicy nie uczą się żadnych kroków. Najważniejsza jest improwizacja, której domeną jest pełna dowolność a poprawność wykonywanych ruchów nie podlega żadnej ocenie.

Terapia tańcem pozwala odzyskać harmonię między ciałem i umysłem. Poprzez ruch i muzykę można dążyć do poznania siebie, a także nauczyć się komunikować swoje emocje i potrzeby. Poddanie się tańcowi powoduje, że relaksujemy się, pozbywamy się wewnętrznych blokad, negatywnych myśli, lęku i napięcia psychicznego. Zaczynamy też odczuwać przyjemność, jaką dają taniec i muzyka.

Choreoterapia opiera się na założeniu, że ciało i umysł człowieka są ze sobą połączone i nie da się ich rozdzielić. Poprzez ruch można zaprezentować stan emocjonalny. Również dzięki niemu na niego wpływamy i dokonujemy zmian w sferze psychicznej. Terapia tańcem jest zatem często wykorzystywana jako wsparcie procesu psychoterapeutycznego.

Choreoterapia przeznaczona jest dla wszystkich osób. Na zajęcia może zapisać się każdy, kto chce zadbać o dobre samopoczucie psychiczne, rozwijać się, wzmocnić poczucie własnej wartości, samoocenę poprawiając tym samym jakość swojego życia.

Na zajęcia w Mocnej Emocji zaprasza Hanna Łukaszewicz-Losiak.