Grafik zajęć

Regularne zajęcia pracy z ciałem i emocjami to coś, bez czego w mojej ocenie Klub Terapii Integratywnej nie mógłby istnieć. Świadome oddychanie czy przeżywanie emocji w wyzwalającym napięcia ruchu, umiejętność rozluźniania zestresowanego ciała w tańcu czy poprzez automasaż to formy, które integrują nasze ciało z umysłem i duchem. Trenujemy w kameralnych grupach, by zapewnić Tobie komfortowe warunki do doświadczania Siebie.

nasze zajęcia trwają 1,5 godziny

do końca sierpnia będą odbywać się w formie miesięcznych kursów

kurs to 4 spotkania wybranej formy w miesiącu

jednorazowe wejście na zajęcia - 45 zł

w karnecie – 40zł (160 zł za pełen miesięczny cykl)

przy zakupie dwóch kursów w okresie wakacyjnym - drugi otrzymasz taniej o 50%

nie odrabiamy zajęć w kolejnym miesiącu

ale jeśli nie będziesz mogła/mógł przyjść na zajęcia, możesz oddać wejściówkę komuś, kto ją wykorzysta:)

WAŻNE

W klubie obowiązują zapisy, które dają gwarancję uczestniczenia w zajęciach. Zapraszamy:)

Rezerwacji dokonasz wysyłając SMS pod numer

532 253 990

w treści wpisz:

NAZWĘ ZAJĘĆ
SWOJE IMIĘ I NAZWISKO

Trening Twarzy (Face Workout)

Jest to trening koncentrujący się głównie rozluźnieniu partii twarzy, których napięcie często jest wywołane zablokowanymi emocjami. Powoduje to min. bóle głowy, problemy ze wzrokiem, czy zgrzytanie zębami (bruksizm).

Ćwiczenia poprawiają świadomość mimiki naszej twarzy, oraz całego ciała koncentrując się na pracy mięśni, które z wiekiem tracą na sile i sprężystości. Ćwicząc FW wzmacniasz nawyk przyjmowania prawidłowej postawy ciała, wyciszysz się wewnętrznie co sprawia, że poczujesz się i będziesz wyglądać na bardziej wypoczętą/ego.

FACE WORKOUT w naszym Klubie prowadzi dla Was Asia Wójcik.

Latino Solo

To cykl zajęć, podczas których nauczysz się kilku podstawowych tanecznych kroków, które w rytm pachnących latem dźwięków radośnie poruszą twoim ciałem

Bachata, Salsa, Cha cha… to style taneczne uczące nas miękkości ruchu, który uruchamia przepływ energii między innymi w przeciążonej i napiętej miednicy.

Taniec wzmacnia i rozluźnia, wyzwala emocje i rozwija świadomość ruchową, co przybliża nas do pełnego czucia własnego ciała.

Nie brakuje tu dobrej zabawy, swobody i wzmacniającej energii radości.

Do tańca zaprasza Monika Węgrzyn.

  • aktualnie we wtorek tańczymy SALSĘ , w czwartek uczymy się BACHATY

Fitness Emocji – psychoterapia przez ciało i ruch

To autorski program pracy z ciałem i emocjami będący połączeniem wielu ćwiczeń i technik terapeutycznej pracy z ciałem przez ruch prowadzonych w rytmie wspierających dany proces rytmów.

Inspiracją dla tej formy są ćwiczenia A. Lowena, Movement Medicine, trening funkcjonalny, fitness, ruch intuicyjny, Technika uwalniania Hawkinsa, tre, medytacja dynamiczna , oddech, ćwiczenia nurtu Gestalt, psychodrama i inne praktykowane przeze mnie formy uwalniającego ruchu.

Celem tego emocjonalnego fitnessu jest uwolnienie napięć powstających w naszym ciele za sprawą zablokowanych uczuć i niewyrażonych emocji.

Trenujemy czucie własnego ciała, wyrażanie emocji w zgodzie z ich naturą, budujemy świadomość na temat wpływu naszych emocjonalnych konfliktów na zdrowie.

Fitness Emocji to zajęcia okraszone sporą dawką edukacji z zakresu Psychobiologii, która tłumaczy wpływ schematów i przekonań, historii życia i emocji z nimi związanych na nasze ciało.

Zajęcia składają się z dwóch bloków – rozluźniającego, bardziej dynamicznego i wprowadzającego ciało w kolejny etap.

Podczas tej części psychoterapeuta dobiera ćwiczenia i formy pracy z ciałem i emocjami odpowiadające zapotrzebowaniu grupy.

Kończymy wyciszeniem, medytacją, uwolnieniem, refleksją…

Na FITNESS EMOCJI zapraszam Cię osobiście 🙂

Emilia Sołoniuk.

Odpoczynek w ruchu

Obrazem, który najpełniej oddaje ideę zajęć, jest membrana.

Aby membrana pełniła właściwą jej funkcję niesienia wibracji, a zatem ruchu i informacji, musi być jednocześnie odpowiednio napięta i rozluźniona. Nadmierne jej rozciągnięcie będzie powodować jej podatność na uszkodzenia, wręcz zerwanie. Jeżeli natomiast membrana jest zbyt wiotka, zbyt miękka, wtedy nie będzie w stanie przyjąć siły i przekazać jej dalej. Tak też widzę ludzkie ciało. Jako nieskończoność membran, których rozpiętość jest stale negocjowana, adaptująca się do otoczenia i sytuacji. 

Zajęcia 'Odpoczynek w ruchu’ są okazją do praktyki tego dostrajania się. Do siebie samej/samgo, do siebie nawzajem, do grawitacji, do otoczenia. Będziemy zagłębiać się w to, jak redukować wysiłek w trakcie ruchu, jak łączyć rozluźnienie i wysiłek, jak poruszać się lepiej i bardziej wydajnie. Wszystko to w odcięciu od zamykających paradygmatów powagi i dążenia do doskonałości, na korzyść czerpania radości z działania i podążania za własną ciekawością. Zajęcia w głównej mierze inspirowane są Metodą Ilana Leva, pochodzącą z Izraela formą pracy z ciałem, która wykorzystuje bezwysiłkowy i niesystematyczny ruch, a także głos i wyobraźnię do reedukowania oraz usprawniania ludzkiego organizm.  

Zapraszam serdecznie,

Tomasz Pomersbach